Darmowe konto pozwoli wrócić do niego później.
Polecenie
Oblicz odległość, którą pokonał statek między Sewastopolem a Stambułem. Przyjmij, że podróż trwała 38 godzin, a statek płynął ze średnią prędkością 18 węzłów (1 węzeł = 1 mila morska/1h = 1,852 km/h). Wynik podaj w km. Zapisz obliczenia.
Darmowe konto pozwoli wrócić do niego później.
Wybierz ocenę: zapisze wynik i od razu oznaczy zadanie jako zrobione.
Zapis wymaga darmowego konta. Załóż konto
1 h – 1,852 km
38 h – x
x = (38 h × 1,852 km/h) / 1 h = 70,376 km ≈ 70,38 km
70,38 km × 18 węzłów = 1266,84 ≈ 1267 km
Albo: 1,852 km/h × 18 ≈ 33,3 km/h; 38 h × 33,3 km/h ≈ 1267 km
za poprawną metodę obliczeń i poprawny wynik.
Ocena według schematu punktowania CKE, zwykle w 15–30 s
Dowiedz się, ile punktów naprawdę zdobywasz. Zrób zdjęcie kartki albo wklej odpowiedź: Maturownik+ porówna ją ze schematem punktowania, policzy punkty i wytłumaczy, gdzie i dlaczego je tracisz.