Darmowe konto pozwoli wrócić do niego później.
Polecenie
Oblicz maksymalną energię kinetyczną, jaką uzyskuje elektron wybity z katody. Wynik podaj w dżulach.
Darmowe konto pozwoli wrócić do niego później.
Zapis wymaga darmowego konta. Załóż konto
Ekin max = 5,4·10⁻¹⁹ J (od 5,2·10⁻¹⁹ J do 5,6·10⁻¹⁹ J)
Odczytujemy napięcie hamowania U₀ = 3,4 V (z błędem nie przekraczającym 0,1 V). Maksymalna energia kinetyczna równa się energii potencjalnej: Ekin max = eU₀ = 1,6·10⁻¹⁹ · 3,4 = 5,4·10⁻¹⁹ J.
odczytanie napięcia hamowania 3,4 V (z błędem nie przekraczającym 0,1 V), przyrównanie maksymalnej energii kinetycznej do 3,4 eV i odpowiedź.
wykorzystanie odczytanej wartości 3,4 V, lub zastosowanie wzoru W = eU z podstawieniem ładunku elementarnego.
Ocena według schematu punktowania CKE, zwykle w 15–30 s
Dowiedz się, ile punktów naprawdę zdobywasz. Zrób zdjęcie kartki albo wklej odpowiedź: Maturownik+ porówna ją ze schematem punktowania, policzy punkty i wytłumaczy, gdzie i dlaczego je tracisz.